10 NEsėkmingų žmonių įpročių | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
nesekmingu-zmoniu-iprociai

10 NEsėkmingų žmonių įpročių

Visus domina, kokie įgūdžiai, įpročiai, žinios ar pažintys padės greičiau pasiekti savo išsikeltų tikslų. Aukštesnės pareigos darbe? Sava verslo imperija? Geresni santykiai su antra puse, su paaugliais vaikais? -10 kilogramų? Nubėgtas maratonas? Prisijaukinti sveikesni mitybos įpročiai? Daugiau jokių cigarečių?

Kad ir kas tai bebūtų, tikslų siekti sunku, nes tas kelias įprastai būna nekomfortiškas (beje, apie tai, kaip svarbu neužsisėdėti komforto zonoje KIKI Radio kalbėjomės su treneriu Alanu Dzeranovu, paklausykit). Magiškos formulės dažnai bandome ieškoti knygose ar straipsniuose – ir taip, kartais elementarūs dalykai mums tikrai pasimiršta ir tie patarimai padeda.

Galima žmogui dešimt kartų pakartoti tą pačią mintį, tačiau galbūt iš tiesų ją jis išgirs tik vienuoliktą kartą, kai pagaliau pats, savo galva, bus pasiruošęs priimti tą idėją.
Tad šiandien dalinamės žurnalisto Darius Foroux straipsniu, kuriame jis į sėkmės paslaptis pažvelgė iš kitos pusės – o kokius gi įpročius turi tie žmonės, kuriems tikrai viskas nesiseka?

1. Nesugeba susikoncentruoti

Lyderystės ir verslo konsultantas Greg McKeown vienoje savo knygų papasakojo istoriją apie tai, kaip gatvėje netyčia sutiko buvusį klasioką, kuris tuo metu kaip tik keitė darbą ir ieškojo profesinių patarimų. Pokalbio viduryje tas klasiokas išsitraukė telefoną ir pradėjo rašyti žinutes.
“Praėjo dešimt, po to dvidešimt sekundžių, jis intensyviai kažką rašė, o aš laukiau”, – pasakoja Mckeown. Po poros minučių Greg tiesiog nuėjo.
O kas, jeigu buvęs šio verslo konsultanto klasiokas būtų pasinaudojęs galimybe pažįstamam užduoti reikiamus klausimus, galbūt net praplėsti savo pažinčių ratą arba paklausti apie laisvų darbo pozicijų galimybes?

2. Daug kalbų, mažai darbų

“Treniruojuosi maratonui”. “Pradedu naują verslą”. Paskelbti tai visiems draugams “Facebook” tinkle tikrai malonu, bet žinote, kas dar maloniau? Iš tiesų tai padaryti.
TED kalboje, kuri vadinosi “Pasilaikyk savo tikslu sau”, verslininkas Derek Sivers įrodinėjo, kad ankstyvas tikslų paskelbimas visiems aplinkiniams gali labiau pakenkti, nei padėti. Žmonės jums per petį paplos jau vien dėl to, kad turite tikslą, o kažkur pasąmonėje toks įvertinimas gali tapti toks malonus, kad pusę darbo jau pasijausite padarę ir siekti užsibrėžtų tikslų gali tapti tik sunkiau. Su tuo tikslu siejamą malonumą jau iš dalies pajutote, tad taip sumažėja jūsų motyvacija iš tiesų imtis sunkaus darbo, kurio reikalauja išsikelti tikslai.
Pasistenkite geromis naujienomis dalintis tuomet, kai jų iš tiesų turite.

3. Laiką leidžia su netinkamais žmonėmis

Draugai, su kuriais praleidžiate laiką, gali jus motyvuoti siekti daugiau arba suteikti jausmą, kad gerai ir taip, kaip yra. Jeigu jūsų tikslas yra gyventi sveikiau, stenkitės daugiau laiko praleisti su žmonėmis, kurie jau gyvena sveikai – taip, kaip norite jūs. Norite pradėti savo verslą, o jūsų draugai bijo bet kokių pokyčių gyvenime ir jus bando nuo to apsaugoti? Tuomet žinote, kad jums reikia praleisti daugiau laiko su tais žmonėmis, kurie jau yra tame kelyje, kuriuo ir pats bandote keliauti.
Žmonės įtakoja vieni kitus, tad netinkami draugų įpročiai, negatyvios mintys, taps jūsų įpročiais ir mintimis. Tai ypač svarbu tuomet, kai esate pokyčių kelyje, kuris visuomet, visiems yra sunkus.

4. Koncentruojasi į tai, kas negatyvu

Tokių, kurie visur mato tik blogąją gyvenimo pusę, pažįstame visi. Lija? Oro nepakeisime, tačiau galime užsidėti lietui tinkamus batus, lietpaltį ir pasiimti skėtį. Trūksta pinigų? Galime pakeisti darbą arba susirasti papildomą – išmokti kepti pyragus ir juos pardavinėti kaimynams. Vaikai prašo, kad namuose visuomet būtų saldumynų? Taip, bet tai nereiškia, kad visus tuos saldumynus turite suvalgyti pati. Trukdžių, nepatogumų visada bus. Kažkam visada seksis lengviau nei jums. To jūs nepakeisite, tačiau galite nuspręsti, ar norite dėl to aimanuoti, ar norite kliūtis apeiti ir judėti pirmyn.

5. Švaisto laiką

D. Foroux rašo, kad universitete kažkada paprašė dėstytojo duoti jam daugiau laiko, kad jis suspėtų užbaigti savo esę. Dėstytojas pasakė: “Aš mielai tau duosiu papildomą savaitę, bet ar dėl to tavo esė taps geresne?”. Abu jie žinojo, kad atsakymas buvo “Ne”.
Atidėliojimas galimas tik vienu atveju – jeigu jums reikia daugiau laiko kažką padaryti daug geriau. Jeigu ne, padarykite tai dabar.

6. Nesiklauso kitų

Nuoširdus klausymasis žmonių, su kuriais bendraujate, jus gali ne tik išmokyti gerų patarimų, bet ir pagelbės sukurti artimus santykius su mylimuoju, su draugais, vaikais ar kolegomis. Žinoma, tai sunkiau. Kiti žmonės irgi turi savo poreikius. Jie ne visada galės jus palaikyti, kartais jiems patiems reikia palaikymo. O kartais jie pirštu pabaksnos į jūsų klaidas, apie kurias tikrai nemalonu išgirsti. Nesvarbu. Klausykite ir kažko išmoksite.

7. Tinginiauja

Planavote pasportuoti arba pradėti rašyti verslo planą, bet šiandien buvo sunki diena, tad nusipelnėte pailsėti? Žinoma, galėsite padaryti tai rytoj… Tačiau rytoj bus labai graži diena, tokių būna mažai, geriau išsikepsite šašlykų… Sportas ir verslo planas tikrai gali palaukti.
Tinginystė artima visiems, tačiau teisingai susidėlioti savo prioritetus galite tik pats, kiti už jus to nepadarys. Jūsų pasirinkimas – ar norite turėti tai, ką norite turėti, ar tik apie tai svajoti, ramiai sau tinginiaujant ant sofos?

8. Mažai kuo domisi

Šiais laikais visa informacija – mūsų delne, tad sakyti “nežinau, kaip tai padaryti” yra mažų mažiausiai apsileidimas. Lengviausiai savo tikslų pasiekia tie, kurie yra žingeidūs, kurie užduoda tinkamus klausimus, kurie skaito, kurie domisi viskuo, o ne tik tomis temomis, kuriomis domėtis pradėjo prieš dešimt metų. Labai sunku svajoti apie tai, apie ką net nesate girdėję.

9. Jie nėra geri žmonės

Tai – labai svarbu. Ir negalvokite, kad jeigu jus supa vien sukčiai ir melagiai, ir pats toks turite būti. Atminkite, kad į savo gyvenimą pritraukiate tai, ką išspinduliuojate!

10. Pasiduoda

Daugybę išradimų padaręs Thomas Edison kartą pasakė: “Pats užtikrinčiausias būdas, kad jums pasiseks, yra pabandyti dar vieną kartą”. Sėkmė, kad ir kaip ją apibrėžtumėte, niekuomet nėra atsitiktinumas (galite ginčytis, kad “Teleloto” laimėjimas yra sėkmė, bet ten irgi reikia nusipirkti bilietą). Kuo daugiau bandysite, tuo greičiau jums pasiseks.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.