Amazonės miškai dega. Kaip mes galime prisidėti prie šios planetos išsaugojimo? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt

Amazonės miškai dega. Kaip mes galime prisidėti prie šios planetos išsaugojimo?

Amazonės miškai pagamina 20% šios planetos oro, yra namais dešimtadaliui mūsų planetos gyvūnijos ir penktadaliui vandens. Tai namai ne tik gyvūnams, bet ir daugybei miškuose gyvenančių Amazonės genčių. “Planetos plaučiais” vadinami miškai pleška liepsnose ir tai stebėti baisu, ypač dėl to, kad dabar ypač aiškiai matai, jog gamta yra stipresnė už tave ir rodos, viskas, ką tu gali padaryti – tai pasidalinti liūdnu paveikslėliu savo Instagram storėse.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ☾↟ (@maggiethebear) on

Ir vis tik ne – prisidėti prie planetos išsaugojimo galime kiekvienas. Štai, kaip:

  1. Domėkitės tuo, kas vyksta pasaulyje ir tuo, kaip jūs galite jį išsaugoti. Pasidalinkite šiuo straipsniu su šeima ir draugais. Ne tik šiuo, bet ir visa nauja informacija, kurią patys atrandate. Rodykite gerą pavyzdį vaikams.

2. Vartokite mažiau ir atsakingiau. Jau žinome, kad plastikas teršia gamtą. Tačiau ne tik tai – naudokite mažiau popieriaus ir medienos, dėl kurių yra kertami miškai. Apskritai, visus gamtos resursus naudokite protingai. Ką tik įmanoma, panaudokite dar ir dar kartą.

3. Valgykite mažiau mėsos, ypač jautienos. Gyvulininkystės ūkiai yra pagrindinė šių milžiniškų Amazonės miškų gaisrų priežastis – ūkininkai degina miškus, kad turėtų daugiau žemės verstis gyvulininkyste. Tai įprasta regiono praktika, kuri šiemet virto milžinišku gaisru. Pietų Amerikos jautiena sudaro net ketvirtadalį pasaulio jautienos rinkos! Karvių į orą paleidžiamos dujos planetai tiek pat kenksmingos kiek automobilių dujos. Vartokite mėsos mažiau, o tą, kurią jau įsigijote – gerbkite ir jos nešvaistykite.

4. Naudokite mažiau degalų. Atsisakyti automobilių daugeliui pasirodys ekstremalu ir tai tikrai nėra būtina. Tačiau labai dažnai į automobilį sėdame automatiškai, net nepagalvodami, kad atstumas nedidelis, jį puikiai galima įveikti pėsčiomis arba dviračiu. Jei su draugais keliaujate į pajūrį, važiuokite vienu automobiliu, o ne trimis. O gal išbandykite traukinius? Įvertinkite, galbūt jums jau metas įsigyti naują automobilį. Jei taip, rinkitės tokį, kuris kuo mažiau terš gamtą.

View this post on Instagram

URGENT: Fires are raging across the Amazon! The Amazon produces more than 20% of the world’s oxygen, it is home to hundreds of indigenous nations and millions of plant and animal species and it is considered vital in slowing down climate change. The Brazilian Amazon is now burning down in flames. Wildfires often occur in the dry season in Brazil but fires are also deliberately started in efforts to illegally clear forest for cattle ranching. According to National Institute for Space Research the large number of wildfires could not be attributed to the dry season or natural phenomena alone. Indigenous communities across the Amazon are fighting to protect their lands against destruction. We have to stand with indigenous frontline communities and support them! @coiabamazonia @guajajarasonia @greenpeacebrasil #StopBolsonaro #PrayforAmazonia

A post shared by Amazon Frontlines (@amazonfrontlines) on

5. Remkite tuos verslus, kuriems rūpi gamta ir nepirkite tų prekių, kurios jai kenkia. Ar žinojote, kad tokie audiniai kaip viskozė, modalis ir rėjonas (rayon) yra gaminami iš medžių? Ar žinojote, kad palmių aliejus, kuris įeina į… beveik viską: maisto produktus, grožio ar skalbimo priemones, yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių yra naikinami atogrąžų miškai ir gyvybė juose? Ar žinote, kad prie klimato kaitos neigiamai prisideda net ir didžiausi pasaulio bankai? Jei norite daugiau sužinoti apie visa tai, skaitykite Rainforest Action Network puslapį (pasirinkite kategorijas “Forests” ir “Climate”, kur gausite konkrečios informacijos apie konkrečias grėsmes ir jų sukėlėjus).

View this post on Instagram

The battle to stop deforestation in the Amazon is the battle to defend indigenous rights to their ancestral lands and cultures. In the mid 2000’s, scientists warned that Ecuador had the highest deforestation rate in South America. Since then, the expansion of the industrial footprint hasn’t stopped. The Ecuadorian Amazon is now crisscrossed by more than 9500 km of roads built for pipelines, in order to connect more than 3430 oil wells and to provide access to new pristine areas. Research shows that the presence and recognition of ancestral indigenous peoples and territories is amongst the greatest obstacles to deforestation, forest degradation and climate change. Will you fight with us to protect indigenous peoples’ rights? Learn more on our blog! Link in bio! #amazonrainforest #deforestation #climatechange #indigenouspeople #ecuador

A post shared by Amazon Frontlines (@amazonfrontlines) on

6. Jeigu norite prisidėti finansiškai prie Amazonės miškų išsaugojimo, galite paremti šias iniciatyvas:

    • Amazon Watch rūpinasi atogrąžų miško išsaugojimu, gina vietos genčių teises ir kovoja su klimato atšilimu.
    • World Wildlife Fund rūpinasi šiame miške gyvenančiais gyvūnais.
    • Rainforest Trust rūpinasi pačio atogrąžų miško išsaugojimu.
View this post on Instagram

A post shared by Rainforest Action Network (@rainforestactionnetwork) on

Dažnai atrodo, kad MANO veiksmai šiai milžiniškai planetai įtakos neturi, kad problemų sprendimu turi pasirūpinti kažkas galingesnis. Tačiau nepamirškite, kad lygiai taip pat galvoja beveik kiekvienas iš mūsų. Tad keičiame mąstymą: MANO veiksmai turi didžiulę įtaką šiai planetai. O kad taip galvotų ir kiti – pasidalinkite su jais šiuo straipsniu.

View this post on Instagram

The Amazon is home to 1 in 10 of known species in the planet. 🌎 . The Amazon rainforest is the largest rainforest in the world, but 20% of the Amazon biome has already been lost to deforestation. If deforestation continues like this, the rainforest will likely reach a tipping point where it can no longer produce the rainfall necessary to sustain itself. This would be devastating for the Amazon and all species that depend on it to survive. That’s why Rainforest Trust is working to protect over six million acres of the Amazon. . Follow the link in the bio to help save the Amazon rainforest today! . . . . #amazon #rainforest #nature #forest #jungle #wildlife #animals #endangeredspecies #conservation #sloth #saveacres

A post shared by Rainforest Trust (@rainforesttrust) on

Pagr. nuotrauka: Greenpeace.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.