Kaip aš taip atrodau? Arnas Lekevičius | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
arnas-lekevicius-I

Kaip aš taip atrodau? Arnas Lekevičius

Futbolo klubo “Atlantas” sporto direktorius Arnas Lekevičius (34 m.) – buvęs profesionalus futbolininkas, kurio karjerą profesionalaus sporto srityje prieš kelerius sustabdė stuburo bei širdies traumos. Klaipėdoje, Marijampolėje, Edinburge bei Danijoje žaidęs Arnas pasakoja, kad širdies traumos futbolininkų gyvenime – dažnos. “Po jos į aikštelę man gydytojai rekomendavo nebegrįžti, emociškai tai buvo labai sunkus metas. Žaisdamas jaučiau didelį malonumą ir uždirbau gerus pinigus, o štai vieną dieną netekau abiejų dalykų. Netrukus po to išsiskyriau ir su žmona, tad gyvenimas radikaliai pasikeitė”, – apie save pasakoja A. Lekevičius.

Nors sportas dabar jo gyvenime – tik malonumas ir neatsiejama gyvenimo būdo dalis, ankstesnio gyvenimo etapo suformuoti įpročiai išliko ilgam. Apie tai, kaip jis TAIP atrodo, paprašėme papasakoti ir mums.

arnas-lekevicius-IApie sporto suformuotus įpročius:

“Kai profesionaliai sportavau, mano darbas buvo gerai maitintis, ilsėtis ir sportuoti. Treneris kiekvienam žaidėjui sudarydavo individualų planą, sporto režimą, to reikėjo griežtai laikytis, nes tarp sportininkų didelė konkurencija. Jeigu nepadarysi, ko reikia – tave pakeis kitu. Negalėjome valgyti bet ko, nes nė gramu negalėjau viršyti nustatytos raumenų masės, negalėjau ir riebalų turėti daugiau, negu numatyta, nes tai trukdo judėti. Įtampos buvo ne tik per patį žaidimą, bet ir už jo ribų. Todėl iš profesionalaus sporto “išsinešiau” sąmoningumą. Žinau, kad visada turiu pasirinkimą. Jeigu noriu, galiu pasirinkti su draugais išgerti alaus, tačiau žinau, kad už tokį pasirinkimą turėsiu atidirbti kitą dieną. Dar vienas alaus reiškia, kad rytoj kardio darysiu 20 minučių ilgiau. Stengiuosi būti geriausia savo versija.”

Apie mitybą:

“Valgau daug kartų per dieną, nekankinu savęs badavimu, man pusryčiai – svarbiausi. Esu ūkiškas, tad maisto madų nesivaikau, intuityviai žinau, kas man tinka. Žinau, kad ryte galiu valgyti daug ir ko tik užsinoriu: dribsnių, sumuštinį su duona. Pietums porą kartų per savaitę renkuosi žuvį, porą kartų – mėsą.

Nevalgau miltų, cukraus, sviesto – tai nuo senų laikų susiformavęs įprotis, šių produktų net nesvarstau. Būna, degalinėje nusiperku “Snickers”, bet apskritai manęs visas toks maistas nevilioja.

Svarbiausia – nedaryti nesąmonių, nebadauti. Tuomet organizmas pradeda kaupti atsargas, kaip meška žiemą. Aš taip stipriai sportuoju, kad būna, net naktį pabudęs truputį užkandu. Tačiau mano pasirinkimai – tokie, kurie kūnui naudingi.

Gyvendamas Danijoje pastebėjau, kad danai sportuoja kur kas daugiau negu lietuviai, tačiau visas jų maistas plaukia padažuose. O tai – didžiausias blogis. Labai to nemėgstu, nes gali nors ir popieriaus lapą užpilti padažu ir jis bus skanus. Kai valgau, noriu jausti maisto skonį, mėsą, o ne tuščias kalorijas. Tai – sąmoningumas, žinau, ko mano kūnui reikia, o kas jam neduos jokios naudos. Mano taisyklė paprasta: jeigu šiandien noriu kažko, iš ko jokios naudos, rytoj už tai turėsiu atidirbti per treniruotę.”


Apie sportą:

“Nemėgstu monotonijos, tad mano treniruotės – įvairiapusiškos. 3-4 kartus per savaitę darau kardio treniruotes – einu į baseiną, žaidžiu tenisą ar bėgioju parke. Dar 3-4 kartus per savaitę einu į salę daryti treniruočių raumenų tonusui, kilnoju svorius.

Man patinka jausti, kai truputį skauda raumenis, tada jaučiuosi gyvas. Dėl to treniruoklių salė man labai tinka, mėgstu “pasiplėšyti”. Savo sporto programą susistatau pats, nes neįsivaizduoju, kaip koks treneris, kuris manęs nepažįsta, galėtų sudėlioti man programą, jie vis tiek taiko universalius principus. Aš turiu pakankamai žinių, pažįstu savo kūną, žinau, kokie pratimai man geriausiai tinka.”

arnas-lekevicius-V

Apie maisto papildus:

“Jų reikia, kai nevalgai pakankamai, o aš valgau daug, todėl jokių papildų kasdien nevartoju. Kartais nusiperku kokį nors jau paruoštą baltyminį

kokteilį, bet dėžėmis baltymų, kaip kiti, namų tikrai nesu apsistatęs. Jeigu kartais persistengiu sportuodamas, raumenų atstatymui išgeriu BCAA amino rūgščių – klausau to, ką man sako kūnas.

Tiesa, turiu tokį įprotį – kas rytą atsikėlęs išgeriu pusę litro vandens. Didžiąją dalį mūsų kūno sudaro vanduo, tad to jam duodu pakankamai.”

Apie tai, ką moko devynmetę dukrą:

“Kai sportuoju su dukra, turiu save stabdyti, nes pastebiu, kad pradedu ją spausti. Esu vienišas tėtis, man svarbu dukrai parodyti, kad sportas yra svarbus, išmokyti teisingai maitintis. Jos mama – buvusi krepšininkė, tad mes abu jai rodome gerus pavyzdžius. Aišku, per atostogas Nidoje kartais nusiperkame guminukų vakare, bet džiaugiuosi, kad kavinėje ji užsisako kepsnį ar salotų, o ne picą. Jeigu namuose atsiranda saldumynų, jie taip ir praguli spintelėje pusę metų, nes nei man, nei dukrai jie nėra įdomūs.”

arnas-lekevicius-VI

Karti tiesa:

“Gyvenime viskas paprasta – nori būti geresnis, tai ir būk. Keisk įpročius, mąstymą, mitybą, sportuok, o ne virkauk, kaip tu kažko negali, koks esi pavargęs. Niekas už tave bulkos ir snikersų neatsisakys – turi tai pats padaryti.”

Komentuoti

Instagram has returned invalid data.