Viskas, ką norėjote paklausti dermatologę (II dalis: apie kosmetikos priemones ir grožio procedūras) | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
dermatologe-odos-senejimas-proceduros-uzpildai copy

Viskas, ką norėjote paklausti dermatologę (II dalis: apie kosmetikos priemones ir grožio procedūras)

Galimybių stabdyti odos senėjimą turime daug, bet kurios iš jų iš tiesų vertingos? Kas geriau – natūralios ar cheminės kilmės kosmetikos priemonės? O ką turėtumėm žinoti apie sparčiai populiarėjančius užpildus? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome pokalbyje su dermatovenerologe Aušrine Ramanauskaite. Dalinamės antrąja mūsų pokalbio dalimi, pirmąją galite skaityti čia: „Viskas, ką norėjote paklausti dermatologę (I dalis: apie odą ir jos senėjimą)”.

Na, o tiems, kurie mėgsta podcastus, kviečiame visą šį KIKI RADIO pokalbį klausytis čia:

Ar galima “perdozuoti” procedūrų:

“Perdozuoti tikrai galima ir odą net galima pasendinti, norint ją atjauninti. Lazerio pagalba galime odą išploninti, sukelti rožinę ar kuperozę, jei procedūrų atliekama per daug arba netinkamu sezonu, gali atsirasti ir pigmentacija. Retinolis, kuris yra stipri priemonė prieš senėjimą, gali ne tik atjauninti odą, bet ją taip pat ir išploninti. Užpildai, ypatingai lūpų srityje, per anksti pradėjus juos naudoti, gali iškreipti lūpų kontūrą ir oda atrodys daug senesnė, nei iš tiesų yra.

Pas kai kuriuos žmones atsiranda procedūrų “kolekcionavimas”, nes rodos, reikia ir to, ir to, ir to. Čia labai svarbus mūsų savivertės klausimas, jeigu per išorę bandome spręsti vidines problemas, galvojame, kad nesurandame tinkamo partnerio, nes turime pykčio raukšlę ar lūpos yra nepakankamai putlios… Tuomet atsiranda problema – partneris ir toliau neatsiranda, tad ieškome, ką dar pataisyti. Kažkada buvęs labai gražus žmogus gali tapti sintetiniu ir labai keistu. Persistengti tikrai galima tiek naudojant priemones namuose, tiek procedūras. Svarbu turėti saiko ir mylėti savo grožį ir save. Svarbu ugdyti ir meilę sau, ir savo vidui, skirti laiko bei pinigų ir knygoms, ir kelionėms. Labai smagu, kai gali kaip trintuku ištrinti kažką iš veido, pataisyti asimetriją ir padėti žmogui atsikratyti kompleksų, bet jeigu tie kompleksai slypi viduje, tuomet grožio kultas gali tik pabloginti situaciją.

Apie užpildus:

“Dažniausiai naudojami hialurono rūgšties užpildai, kuri yra natūraliai mūsų organizme esanti medžiaga. Naudojant juos galima atstatyti asimetriją, naikinti randus, formuoti nosį, lūpas, smakrą, žandikaulio liniją, skruostus, galima patempti, užpildyti, sumažinti raukšles. Jie naudojami ne tik veidui, bet galima užpildyti ir rankas, kad jos nebūtų tokios gyslotos. Yra ir ginekologinis užpildų pritaikymas, kai moters lytinių organų anatominiai nelygumai, drėgnumo ar putlumo praradimas gali būti taisomi užpildų pagalba.

Tačiau jie gali ne tik pagelbėti, bet ir pridaryti daug bėdų. Rizika iškyla tada, kai užpildas suleidžiamas neteisingai arba neteisingoje vietoje, galima pataikyti į kraujagyslę arba užspausti nervą. Svarbu ne tik gydytojui papasakoti apie rizikas, bet ir žmogui pačiam tuo pasidomėti. Problemos gali atsirasti ne tik dėl gydytojo kaltės, bet ir dėl žmogaus, kai jis nesilaiko režimo, kurį rekomenduoja gydytojas. Taip pat gali būti ir nenuspėjami dalykai, tai yra organizmo reakcija, nes vis tik užpildas yra svetimkūnis. Net ir po daug mėnesių gali formuotis guzai, mazgai.

Tačiau užpildams keliami labai aukšti saugumo reikalavimai ir kuo toliau, tuo jie darosi saugesni. Be to, kuo daugiau profesionalų įgyja ilgesnę patirtį šioje srityje, tuo irgi procedūros tampa saugesnėmis.”

Apie kosmetikos priemones, jų kainą ir veiksmingumą:

“Galiu pasidalinti tik savo požiūriu, kuris yra suformuotas mokslo, praktikos ir mano asmeninės filosofijos. Aš esu už mokslą ir jo pažangą. Nesu didelė šalininkė labai natūralių kosmetikos produktų. Jei kalbame apie mitybą, neabejotinai manau, kad visa, ką valgome, turi būti kuo natūralesnės, ekologinės kilmės. Tačiau kas kita, kai kalbame apie kosmetiką.

Pas mane ateina žmonės, kuriems nutiko alerginės reakcijos, namuose išbandžius tam tikras namų gamybos grožio priemones, pavyzdžiui, česnakų kaukę spuogams gydyti arba medaus kaukę. Alergija gali išsivystyti ir per vieną ar porą kartų, net jei anksčiau ta priemonė ir nealergizavo. Nesu šalininkė tokių produktų. Mokslas ne veltui žengia į priekį, yra atliekami pagrįsti tyrimai, kurie užtikrina priemonių saugumą. Galima pasirinkti, ar nori natūralių ingredientų, ar labai veiksmingų, bet cheminių būdu išrastų ingredientų. Tiek vieni, tiek kiti gali būti efektyvūs – tai yra pasirinkimo laisvė. Tačiau aš tikrai esu prieš tas, kurios iš nuobodulio namuose pasidarė chemikėmis, maišo vazeliną su žolelėmis ir gauna netikėtus junginius.

Jeigu lyginsime įvairius parduotuvėse parduodamus kremus, tai yra ribos, kiek viena priemonė gali suteikti naudos. Tiesa ir tai, kad kai perkame kremą, mokame ir už jo pakuotes, reklamines kampanijas, tad nebūtinai pigesnis kremas yra daug blogesnis. Tai labai priklauso nuo poreikių ir nuo problemos. Jeigu tavo poreikis yra tik sudrėkinti odą ir jos nedirginti, nes ji yra labai jautri, tuomet tokiai odai reikia kuo mažiau ingredientų, apsaugos ir ramybės – tokiu atveju naudojamas kremas neprivalo būti labai brangus. Apibendrinant, manau, kad tai galimybių ir pasirinkimo klausimas, tačiau prabangos prekė nebūtinai bus geresnė, o kartais ji gali ir visiškai netikti tavo odai. Kai kurios priemonės yra brangios, nes jų ingredientai yra patentuoti ir daugiau niekur kitur negali būti randami.

Reikia nepamiršti ir vartojimo malonumo klausimo, jeigu brangesnė priemonė suteikia daugiau malonumo, tai kodėl ne? Savo filosofija man yra labai artima “Aesop” kompanija. Jie naudoja labai natūralius ingredientus ir paklausti, ar jų priemonės iš tiesų efektyvios, atsakė: “Taip, mūsų priemonės tikrai labai efektyvios, jums tereikia užsitepti mūsų kremą, įsipilti taurę raudono vyno, pasiimti gerą knygą ir kremas veiks nuostabiai.” Tai primena, kad kalbant apie grožį, reikia galvoti apie visumą. Svarbu ir ką mes valgome, ir kaip gyvename, bet nereikia savęs pastatyti į tą poziciją, kur galvosi tik apie tai, kaip kažką sveikiau suvalgyti ar sveikiau padaryti. Kartais leisti sau padaryti tai, ką norisi, yra geriau, negu sau drausti. Jeigu nuo to jautiesi laimingesnis, tai ko gero vertėjo.

Asmeniškai man estetinis priemonės pateikimas suteikia didesnį malonumą. Tai labai įdomi sritis, kurioje padaryta daug tyrimų. Pavyzdžiui, išsiaiškinta, kad vyresnei odai skirti kremai turi stipresnį kvapą, nes tokiame amžiuje susilpnėja uoslė. Yra naudojami specifiniai kvapai, kurie jaunesnėms merginoms galbūt primena močiučių kosmetikos kvapus, tačiau vyresnėms moterims tas kvapas kaip tik yra patrauklesnis, nes jis jas lydi visą gyvenimą. Vyresnių moterų kremai dažniausiai yra tepami ranka, nes jos taip yra įpratę nuo senų laikų, be to, yra ir taupumo aspektas – jos mėgsta viską sunaudoti iki galo. Tuo tarpu šiuolaikinės moterys nori turėti dozatorių, nori lengvesnio kvapo, kuris jų neerzintų.

Visa tai sudaro nemažą kainos dalį, nes kompanijos investuoja į tyrimus, kad išsiaiškintų tokią informaciją. Ir nemanau, kad tai yra iš tuštybės, nes priemones siekiama padaryti tokiomis, kad jų vartojimas žmogui suteiktų kuo didesnį malonumą. Dėl to platus pasirinkimas yra labai gerai, nes kiekvienas turime galimybę pasirinkti tai, kas mums tinka ir patinka.”

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.