Esminiai vyrų ir moterų skirtumai santykiuose | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37061004232 arba labas@kikifit.lt
pora-santykiai

Esminiai vyrų ir moterų skirtumai santykiuose

Svajojame apie romantiškus santykius, pilve skraidančius drugelius, tačiau bandymai kurti santykius dažnam vis nepavyksta. Norint sukurti ilgalaikę draugystę svarbu žinoti, kuo skiriasi vyrų ir moterų santykių supratimas – juk dažnai nutinka taip, kad apie tuos pačius dalykus kalbame skirtinga kalba. Posakyje, kad vyrai kilę iš Marso, o moterys – iš Veneros, yra tiesos, nes skirtumai tarp to, kaip mąsto skirtingos lytys yra išties dideli ir kartais apie juos pamirštame. Tikimės, kad kitas žmogus elgsis taip, kaip mums atrodo teisinga, tačiau pamirštame, kad kito žmogaus motyvus įtakoja visai kitokios psichologinės bei emocinės savybės, gyvenimiškos patirtys. Tad šiandien kalbame – kokie tie skirtumai tarp moterų ir vyrų?

Pagrindiniai poreikiai

Moterims santykiuose svarbiausia yra pats santykis su vyru, o idealiu vyras yra laikomas tas, kuris ją tikrai supranta. Tačiau vyrui svarbiausia yra jaustis tikru vyru: būti gerbiamam, pripažintam ir tiesiog reikalingam šeimoje ar santykiuose. Vyrai tokie nori būti dėl savo prigimties, o idealia moterimi yra laikoma ta, kuri gali laimingai priimti ir vertinti jį, kaip šeimos galvą.

Kitas aspektas, kuriuo skiriasi vyrai ir moterys yra tas, kad vyrai yra uždaresni nei moterys. Pavyzdžiui, vyrai, kuriems tądien darbe nesisekė ir buvo bloga diena, nenori apie tai išsamiai kalbėti, priešingai nei moterys. Tačiau vyrams reikia, jog jų antroji pusė pastebėtų, kad vyras sprendžia sunkumus, duotų jam laiko ir erdvės tai išgyventi ir juos morališkai palaikytų.

Noras būti mylimam yra svarbus abiems pusėms, bet moterys paprastai tai parodo žodžiais, o vyrai – veiksmais. Šio skirtumo nežinojimas kartais sugriauna net ir ilgalaikius santykius.

Logika ir intuicija

Santykiuose vyrai pasikliauja logika, o moterys – intuicija, todėl vyrai yra labiau objektyvūs – jausmai ir emocijos netrukdo jiems tinkamai įvertinti situacijas ir tai, kas vyksta aplinkui.

Moterys ypatingos tuo, kad turi sugebėjimą sutelkti dėmesį į mažus dalykus, o tos mažos detalės yra pagrindinis moters intuicijos šaltinis. Atminkite, kad neginčijamas moterų argumentas: „Jaučiu…“ net 90% atvejų yra teisingas!

Sprendimai ir jausmai

Šioje kategorijoje vyrai ir moterys yra pasidalinę į dvi dalis: moterys dažniau dėmesį skiria jausmams, o vyrai – sprendimams. Šiuo atveju vyrus galime padalinti į tuos, kurie reaguoja, ir tuos, kurie daro. Jautrioms moterims emocijos ir jausmai yra svarbiausi dalykai santykiuose, o aktyvūs vyrai gyvena veiksmų ir atsakomybės pasaulyje. Kai susiklosto keblios situacijos santykiuose, vyrai nekomunikuoja, o moterys apie tai turi kalbėti. Aktyvūs vyrai savęs klausia: „ką daryti?“, o jautrios moterys klausia „kaip tai daryti?“ arba „su kuo?“.

Emocinė atsakomybė

Moterys siejamos su dideliu ir kartais net perdėtu emocionalumu santykiuose, tad tikriausiai šios frazės bus girdėtos: „Tu man toks abejingas! Kodėl neatsiliepei, kai tau skambinau? Man atrodo, jog tu mane apgaudinėji! Tu nemyli manęs!“. Jeigu esate ramūs skaitydami šias eilutes, ko gero jos sukels juoko, tačiau jeigu moterį užvaldo emocijos, tampa sunku ką ir padaryti – visos tos emocijos moters galvoje virsta realiomis grėsmėmis.

Pagrindinis dalykas, kodėl moterys yra emocionalesnės nei vyrai yra tai, kad moterys dažnai negali kontroliuoti savo emocijų dėl nuolatinių mėnesinių hormoninių svyravimų. Hormonų ir emocijų atžvilgiu, vyrams yra paprasčiau – jie per savo gyvenimą turi kelis hormoninius pokyčius: gimdoje, paauglystėje, brendimo metu, kai tampu tėvu ir senatvėje. Visą likusį gyvenimą jų hormoninė sistema yra stabili ir subalansuota.

emocijos moterysFizinis intymumas prieš emocinį intymumą

Vyras turi beribes vaizdines seksualines fantazijas galvoje, o moteris trokšta romantikos ir emocinio intymumo iš santykių. Vyrai greičiau patiria lytinį susijaudinimą, o moterims jis priklauso daugybės dalykų: menstruacinio ciklo, nuotaikos, atmosferos, santykio su partneriu…

Skirtumų yra ir daugiau: taip, kaip vyrus traukia moters išvaizda, moterį vilioja vyro asmenybė. Vyras lytinį aktą gali pradėti iš karto, o moterims reikia šiek tiek daugiau laiko emociniam ir protiniam pasiruošimui.

Pasiekimai ir santykiai

Vyrams yra svarbūs jų asmeniniai pasiekimai, o moterys prioritetą teikia santykiams, todėl daugeliui vyrų svarbiausia yra darbas ir karjera, o daugumai moterų – šeima. Tačiau negalima teigti, kad vyrams santykiai ar šeima yra nesvarbūs – priešingai, karjeros ir finansiniai pasiekimai jiems reikšmingi tam, kad savo šeimai galėtų sukurti finansinę gerovę.

Dėmesio esmė ir dėmesys detalėms

Nenuostabu, jog moterys turi geresnę atmintį ir viską atsimena iki mažiausių smulkmenų. Pirmąją susitikimo dieną ji analizuos kiekvieną žodį, gestą, ženklą, šypseną, veidą, nagus, antakius, batus ir daugybę kitų dalykų. Tuo tarpu vyras viską mato paprasčiau – vyras pamatys tikrą moterį ir susižavės ja. Vyrai nepamiršta pagrindinės esmės, tačiau į detales nekreipia itin didelio dėmesio.

Ilgalaikiuose santykiuose moteris nerimauja dėl nešvarių indų virtuvėje, kojinių visame name ir užuolaidos, o vyras – ne. Tiesą sakant, jis net nepastebi, kad kažkas negerai.

Impulsyvumas ir kantrybė

Keista, bet, nepaisant moterų emocionalumo ir vyrų stabilumo, konfliktuose moterys yra lankstesnės ir labiau geba save kontroliuoti. Vyrai konflikto metu sunkiau pakelia įtampą, greičiau „sprogsta“ ir daug ginčijasi.

Moterų kantrybė akivaizdžiai matoma, kai kalbama apie ligas ar nuovargį. Sirgdama moteris gali eiti į darbą, paruošti vakarienę ir dar prekybos centre apipirkti visą šeimą. Tuo tarpu dauguma vyrų slogą paverčia didžiausia liga ir tampa ligoniais, kuriems reikalinga pagalba, rūpestis ir moteriška globa.

Meilės objektas

Apie vyrų ir moterų meilę sakoma, kad vyrai įsimyli akimis, o moterys ausimis. Taip yra todėl, kad iš pradžių vyrai atkreipia dėmesį į moters išvaizdą, o moterims svarbu gražūs vyrų žodžiai ir dėmesys. Joms reikia kuo daugiau sužinoti apie būsimą vyrą, išklausyti jo kalbas ir po to priimti galutinį sprendimą, o vyrai jei jau įsimyli, tai įsimyli be jokių svarstymų ir ilgam.

Žinoma, generalizuoti nemėgstame ir šalia universalių savybių kiekvienas į santykius atsinešame  ir savo individualias patirtis ir norus. Tai – reikšmingi skirtumai, kurie tampa dažna dviejų žmonių nesusikalbėjimo ir tarpusavio nesupratimo priežastimi. Neverta su skirtumais kovoti ir bandyti juos pakeisti – geriau pabandykite priimti, kad kitas žmogus turi kitą perspektyvą, kuri nebūtinai yra blogesnė ar geresnė, ji tiesiog yra kitokia.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.