Gerumo metodas: kaip pagaliau pasiekti savo tikslų ir blogus įpročius pakeisti gerais | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
gerumo metodas

Gerumo metodas: kaip pagaliau pasiekti savo tikslų ir blogus įpročius pakeisti gerais

Kiek kartų esame sau pasakę, jog nuo rytojaus pasikeisime, tapsime geresni ir atsisakysime senų įpročių? Įkvėpti jaunatviško maksimalizmo išsikeliame naujus tikslus, kurie skamba maždaug taip: “nuo pirmadienio nebevalgysiu cukraus, mažiau laiko leisiu prie telefono, kiekvieną ryta eisiu į sporto salę ir visam laikui atsisakysiu alkoholio!” Žadame sau, jog šis kartas bus tikrai kitoks, bet nespėjus pabaigti 30-ies dienų sveikos mitybos iššūkio, nė nepastebime, kaip penktadienio vakarą rankose laikome “Cuba Libre” kokteilio taurę. Ir štai, vėl pykstame ir kaltiname save, jog niekada neturėsime pakankamai valios pasikeisti. O toks “pozityvus” mąstymas tikrai nenuveda pozityvesnių pokyčių link.

Šiandien neieškosime trumpalaikių sprendimų – norime ilgalaikių pokyčių! Keisti įpročius ne visada lengva. Todėl siūlome pasisemti įkvėpimo iš Shahroo Izadi knygos “Gerumo metodas” (“The Kindness Method”). Autorė, pritaikiusi šias taisykles, visam laikui pakeitė savo gyvenimą. Ką ji padarė? Pradėjo džiaugtis kiekviena diena, tarsi jau būtų atsikračiusi visų nepageidaujamų įpročių ir pasiekusi užsibrėžtus tikslus.

Tiems, kurie trokšta pokyčių gyvenime trokšta jau dabar, tačiau nebūtinai turi galimybę šiandien pat perskaityti minėtą knygą, dalinamės autorės patarimais:

  1. Aiškiai išsikelkite tikslus. Jei norite, kad būtų lengviau, savo tikslus ne tik apgalvokite, bet ir užsirašykite.  Dabar jūsų turi ir raštišką įrodymą.
  2. Būkite atviri. Paklauskite savęs, kodėl iš tikro norite pokyčių gyvenime ir kas jus ragina judėti į priekį bei siekti savo tikslų? Visos priežastys ir tikslai, kurie jus motyvuoja, yra tinkami. Norite numesti svorio, kad labiau patiktumėte priešingos lyties atstovams ir jūsų visai nejaudina rizika susirgti cukriniu debetu? Seksas irgi gali būti puiki motyvacija, jeigu tai tik iš tiesų jus skatina.
  3. Išsirinkite veiksmingiausią metodą. Prisiminkite, kaip seniau bandėte keisti savo įpročius.  Pažiūrėkite kas veikė ir kas neveikė, kas atnešė rezultatų, o kas – ne. Pamirškite pagaliau tas dietas, kurios per tiek laiko nepasiteisino (nesuveikė tada, nesuveiks ir šiandien) ir apsiginkluokite naujomis taktikomis.
  4. Žvilgsnis į ateitį. Pagalvokite, kaip norėtumėte, kad atrodytų jūsų gyvenimas po mėnesio, šešių ar net metų, jei pasirinksite keisti savo įpročius. Dabar palyginkite susikurtą vaizdą su dabartimi. Ar matote skirtumą? Kaip sprendimai, kuriuos priimsite šiandien, įtakos jūsų gyvenimą po to laiko?
  5. Meskite sau iššūkį. Iš anksto pasiruoškite momentams, kai bus tikrai labai sunku ir norėsis viską mesti. Vietoje to, paverskite šiuos sunkumus iššūkiais. Ne paslaptis, jog išsiugdyti naują įprotį užima daug laiko ir pastangų (mokslininkai sako, jog tam prireiks mažiausiai 21 dienos). Svarbiausia nepasiduoti – pozityvus mąstymas šioje kelionėje bus geriausias jūsų palydovas. Viena klaida reiškia tik naują iššūkį jūsų kelionėje, ji jokiu būdu nesužlugdo pačios kelionės.
  6. Seną įprotį pakeiskite nauju. Galbūt šiandien vietoje paprastų makaronų išbandysite sveikesnę alternatyvą. Jei bandote atsisakyti kavos, pradėkite rytus su karštu puodeliu cikorijų gėrimo. Svarbiausia – mažais žingsneliais į priekį!

Galiausiai, nepamirškite pritaikyti sau gerumo metodo. Jeigu jau padarėte klaidą, neplakite savęs dėl jos. Nemanykite, jog nepasiekę tikslo negalite leisti sau džiaugtis gyvenimo teikiamais malonumais. Pakeitę savo mąstymą, jūs jau esate teisingame kelyje, po truputį pakeisite ir savo veiksmus. Šis metodas skirtas tiems, kurie nori ilgalaikių pokyčių ir visai nesvarbu apie ką svajojate – dangus mums ne riba!

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook. O jeigu jums patiko šis straipsnis – būsime dėkingos, jei juo pasidalinsite ir su draugais.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.