Gyvenimas be plastiko: 10 būdų savo sporto rutiną paversti draugiška gamtai | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
sportas draugiskas aplinka be plastikoi

Gyvenimas be plastiko: 10 būdų savo sporto rutiną paversti draugiška gamtai

Kiekvienam, bent kažkiek besidominčiam gamtos išsaugojimu ir ekologinėmis problemomis “Zero waste” (lt. “Jokių atliekų”) terminas yra pažįstamas. Sparčiai populiarėjantis judėjimas skatina vartoti perdirbamas arba savaime suyrančias medžiagas ir visiškai atsisakyti plastiko. Ar galėtumėte apversti savo gyvenimą aukštyn kojomis ir visiškai pasiduoti “Zero Waste” filosofijai? Tai skamba kiek drastiškai ir bauginančiai, nes, kiekviename žingsnyje mus supa daugybė plastikinių pakuočių! Ir kaip visko atsisakyti per vieną naktį? Dėl santarvės su gamta, nereikia būti drastiškiems. Maži pokyčiai, kuriuos prisijaukins kiekvienas iš mūsų, kartu gali tapti didele jėga.

Šį kartą dalinamės pasiūlymais, kaip draugiškesne gamtai paversti savo kelionę į sporto salę:

  1. Padovanokite senus sportbačius. Niekas taip nesuteikia motyvacijos sportuoti, kaip nauja madingų sportbačių pora, tiesa? Kai būsite emociškai pasiruošę pakeisti sportinę avalynę, neišmeskite senosios poros – padovanokite ją draugui ar paaukokite labdarai.
  2. Drėgmę sulaikantys drabužių maišeliai. Išlieję marias prakaito treniruotės metu, į persirengimo kabiną grįžtate varvantis, tarsi po gero dušo. Ir ne visuomet norisi nešvarią aprangą mesti tiesiai į sportinį krepšį, todėl dažniausiai įsimetate atsarginį plastikinį maišelį. Siūlome išeitį – investuokite į vieną daugkartinio naudojimo neperšlampamą maišelį, kuris vėliau puikiai pasitarnaus vasarą, kai išlipus iš jūros kažkur reikės susidėti šlapią maudymosi kostiumėlį.
  3. Ekologiška gertuvė. Daugkartinio naudojimo gertuvė yra tiesiog privaloma! Užteks nešiotis vandenį ar sportinius gėrimus plastiko buteliukuose, nes gertuvė jums tarnaus ne vienerius metus tiek sporto salėje, tiek už jos ribų. Tik pagalvokite, kiek per tą laiką plastiko buteliukų sutaupysite! P.S. ar žinojote, kad populiariosios S‘well gertuvės, dalį lėšų skiria tam, kad užtikrintų vandens tiekimą švaraus vandens neturinčioms bendruomenėms? Argi ne graži idėja?
  4. Naujos kartos sportinė apranga. Kuo toliau, tuo sparčiau sporto drabužių industrija stoja į eko gretas. Geriau panaršę internete, pamatysite kiek stilingų sportinių aprangų dabar yra gaminama iš perdirbtų žvejybos tinklų arba surinkto vandenyne plastiko.
  5. Pakeiskite sportinius batonėlius gamintais namuose. Jei mėgstate prieš ir po treniruotės pasimėgauti baltyminiu užkandžiu, pabandykite jį pasigaminti namuose. Kiekvienas mažas proteino užkandis (sveriantis vos 50g!), gulintis parduotuvių lentynose, yra supakuotas į atskirą plastikinę pakuotę. Pasigaminkite sveikesnį šių batonėlių variantą namie sumaišę riešutų sviestą, baltyminius miltelius, avižas ir juodo šokolado gabaliukus. Gausis tikrai puikus užkandis bet kokiam smaližiui!
  6. Atsisakykite šampūno plastikinėje pakuotėje. Kietieji šampūnai sportinėje rankinėje užims mažiau vietos nei plastikinis buteliukas. Lietuviškas prekės ženklas Solidu“ prekiauja kietaisiais šampūnais bei plaukų kondicionieriais, kurių sudėtis yra visiškai natūrali, o ir rankinėje atrodo tikrai labai smagiai ir nuotaikingai.
  7. Ekologiškas jogos kilimėlis. Pirkdami jogos kilimėlį, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Vietoje latekso, PVC ar gumos ieškokite inovatyvių medžiagų, kurios nesukels alergenų, nedirgins odos ir bus lengvai perdirbamos.
  8. Išbandykite natūralius dezodorantus. Visai nereikia išsigąsti žodžio „natūralus“, nes ekologiški dezodorantai apsaugo ne ką prasčiau nei pirkti prekybos centre. Šios priemonės užtikrina gaivumo pojūtį visą dieną, o sudėtyje nerasite dirbtinių kvapiklių, dažiklių, parabenų ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų – pavyzdžiui, aliuminio, kuris yra siejamas su krūties vėžiu.
  9. Į treniruotes važiuokite dviračiu. Prasidėjus geriems orams, išsitraukite dviratį, sutepkite stabdžius ir apšilimą padarykite jau kelyje į sporto klubą. Kol raumenys apšils, spėsite pasidžiaugti nuostabiu oru ir saulės spinduliais.
  10. Sportuokite lauke. Nesinori saulėtą dieną būti užsidarius sporto klube? Išbandykite teniso ar tinklinio treniruotes lauke arba prisijunkite prie Vingio parke vykstančių nemokamų treniruočių po atviru dangumi, kurias organizuoja „GOODLIFE“ sporto ir laisvalaikio klubas.

O jūs ar domitės „Zero waste“ judėjimu? Jei taip, būtinai pasidalinkite savo mėgstamiausiai patarimais, kurie visiems padėtų savo kasdienybę paversti draugiškesnę gamtai.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.