Hormoninės kontraceptinės tabletės vyrams - netolima ateitis? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
kontraceptines tabletes vyrams

Hormoninės kontraceptinės tabletės vyrams – netolima ateitis?

Daugelis moterų tikrai piktinosi, kodėl tik joms tenka našta vartoti hormoninę kontracepciją, siekiant apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo? Galbūt, taip bus nebeilgai. Šiuo metu mokslininkai atlieka sudėtingus tyrimus, bandydami sukurti vyrams skirtą hormoninę kontraceptinę piliulę. Pirmųjų tyrimų rezultatai atrodo daug žadantys, tačiau kol šias tabletes galėsime įsigyti vaistinėse, dar reikės šiek tiek palaukti.

Mokslininkai bando rasti būdą laikinai blokuoti hormono testosterono poveikį, tuo pat metu užkertant kelią spermatozoidų gamybai sėklidėse. Vaisingų vyrų sėklidėse nuolat gaminasi spermatozoidai, o iki šiol dar nebuvo atrasta būdų, kaip laikinai sustabdyti jų gamybą.  Paskutiniai atlikti tyrimai suteikia viltį, kad tabletės, kuriose vyrams yra suteikiama ir moteriško lytinio hormono progesterono kopija, gali sustabdyti testosterono veiklą sėklidėse. Toks mokslininkų tyrinėjamas metodas yra pripažintas veiksmingu, tačiau jo efektyvumas dar nėra patvirtintas 100%. Kai kurie vyrai visgi gamina per didelius spermos kiekius, tad vyriškai hormoninei kontracepcijai dar nepavyko sustabdyti jų vaisingumo.

Kol kas tabletės vyrams yra nepatvirtintos ir dėl kitos priežasties – vyrams yra sunku ištverti šalutinį hormoninės kontracepcijos poveikį. Moterims jis skambės pažįstamai: padidėjęs spuoguotumas, dirglumas, emocionalumas, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, galimi erekcijos sutrikimai.

Dar viena galimybė mėgautis saugiu seksu ne tik sumažintų moterims tenkančią naštą, bet ir palengvintų gyvenimą tiems vyrams, kurie vaikų susilaukti artimiausiu metu nenori. Ką manote jūs – ar rinktumėtės vyrams skirtą hormoninę kontracepciją, kaip pagrindinį būdą apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo?

via GIPHY

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.