Trumpai ir aiškiai: Ką daryti nudegus saulėje? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
ka daryti nudegus sauleje

Trumpai ir aiškiai: Ką daryti nudegus saulėje?

Skaudžiai nudegę esame visi – jei ne nuo saulės, tai bent nuo nelaimingos meilės. Bet jeigu per ilgai mėgaujamės saulės teikiamais malonumais, dažniausiai sekantį rytą pasekmės būna labai skaudžios – degantis kūnas, raudonos spalvos nosis, smarkiai nudegę ir besilupantys nugara bei pečiai. Ir vėl skambiname mamai, kuri visuomet turi atsakymus į visus klausimus arba lendame į telefono ekranus tam, kad sužinotumėm – ką daryti nudegus saulėje ir kaip užkirsti kelią odos lupimuisi? Štai mūsų patarimai.

1. Atvėsinkite odą

Nudegusią odą pirmiausia reikia atvėsinti. Ne pati maloniausia procedūra, bet labai veiksminga – šalta vonia. Vėsus vanduo padės numalšinti skausmą ir sumažins odos sudirgimą. Jei norite greitesnio rezultato, į vonią įpilkite stiklinę kepimo sodos. Ji padės atstatyti odos pH lygį, nuims niežulį ir skausmą. Dar vienas receptas nudegusiai odai – avižų vonia. Šiltame vandenyje išmaišykite 1-3 puodelius avižų ir atsigulkite 15-30 min. Raminančiai ir drėkinančiai veikiančios avižos padės odai atgauti optimalų drėgmės lygį ir užkirs kelią odos lupimuisi. O jei nesate pasiruošę savęs kankinti šaltomis voniomis, galite pradėti nuo vėsaus dušo. Rekomenduojama vengti muilo, nes jis džiovina ir dirgina naujai „iškeptą“ odą.

Odai atgaivinti patariama naudoti ir kompresus. Sudrėkinkite rankšluostį šaltu vandeniu ir laikykite ant nudegusios vietos maždaug 20 min. Per tą laiką oda nusiramins ir skausmas turėtų nuslopti. Tokį pat kompresą galite pasidaryti ir iš žaliosios arbatos. Atvėsinta arbata šaldykite nudegimus  ir jau po 10 min oda bus mažiau patinusi, o uždegimas sumažės. Kompresus kartokite kas 3-4 valandas.

Dar vienas įdomus atradimas – gaivinantis odos purškiklis. Jei virtuvėje po ranka turite obuolių sidro acto, lygiomis dalimis sumaišykite jį su vandeniu ir supilkite į buteliuką su purkštuku. Turėsite puikią priemonę rankinėje, su kuria bet kuriuo metu galėsite atvėsinti nudegusias vietas ir užkirsti kelią odos lupimuisi.

2. Nudegusią odą būtina drėkinti

Rinkitės drėkinamuosius kremus skirtus specialiai „po saulės vonių“, nes sunkesniais odos nudegimo atvejais, įprastas kūno losjonas gali ir nebepadėti. Naudokite specializuotas lengvos gelinės tekstūros priemones, kurios atvėsins įkaitusią odą. Sudėtyje dairykitės Aloe Vera gelio, nes tai yra pagrindinis ingredientas, kuris tikrai veiksmingai atvėsins, nuramins, sumažins uždegiminius procesus ir sumažins riziką „išsinerti iš kailio“. Jei norite dar labiau gaivinančio ir šaldančio efekto, šiuos kremus laikykite šaldytuve – tikras malonumas įkaitusią odą tepti lediniu geliu. Svarbu paminėti tai, kad ant nudegusių vietų negalima tepti riebių kremų, kokosų aliejaus ir panašių priemonių, nes jos ant odos sudaro apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia karščiui išgaruoti.

3. Išskirtiniu atveju – vaistai

Smarkiai nudegus, galite paprašyti vaistininko rekomenduoti specialius vaistus ar tepaliukus nuo nudegimų, kurie greičiau padės numalšinti uždegiminius procesus ir maksimaliai sumažinti diskomfortą. Juos vartokite tik tuomet, kai pajusite, kad paprastos priemonės nebegelbėja. Jei vaistų gerti nenorite, turimas tabletes (tarkim, Ibuprofeno) galite ir sutrinti bei sumaišyti su vandeniu, o tada tepaliuką tepti tiesiai ant pažeistų vietų.

Nepamirškite, kad po saulės vonių reikia gerti kuo daugiau vandens ir drėkinti savo kūną iš vidaus. Valgykite kuo daugiau vaisių ir daržovių, kuriuose yra antioksidantų padedančių palaikyti sveiką odos būklę. Taip pat valgykite produktus, kuriuose gausu baltymų, geležies, vitaminų A, C ir E – jie padeda odai gyti nuo nudegimų. Stenkitės skausmingų vietų daug neliesti, neplauti prausikliais ar dušo želė ir jokiu būdu jų nekasyti. Na, o jei turite ir daugiau slaptų receptų ar žinote veiksmingų priemonių padėsiančių nudegus, būtinai pasidalinkite jais komentaruose!

Žinoma, svarbu iš anksto pasirūpinti, kad nudegimai apskritai nenutiktų. Apie tai, kokias pasekmes turi žudikiškai geras įdegis, rašėme čia. O štai šiame straipsnyje bandome ir renkame geriausius apsauginius kremus nuo saulės – būtinai paskaitykite.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned invalid data.