Kaip aš taip atrodau? Rima Kernagienė apie tai, kaip rasti laiko sau | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
rima kernagiene

Kaip aš taip atrodau? Rima Kernagienė apie tai, kaip rasti laiko sau

Būti aktyvia moterimi, rūpestinga mama ir įkvepiančia žmona – sudėtinga misija. Tačiau Rima Kernagienė (38) įrodo, kad labai norint, galima suspėti viską. Dviejų vaikų mama, Seimo nario Vytauto Kernagio jaunesniojo žmona, vaikų kūrybiškumo centro “Oi, pelėda” įkūrėja ir dar daugybę veiklų turinti moteris mus įkvepia savo gebėjimu skirti laiko ne tik kitiems, bet ir sau. „Svarbiausia nuspręsti, kam nori teikti prioritetą ir atitinkamai planuoti savo laiką. Žinoma, kartais stresuoju, išsigąstu, bet suimu save į rankas ir judu pirmyn“, – savo filosofiją paaiškina R. Kernagienė.

Apie sveiką gyvenimo būdą, meditaciją ir laiką sau:

„Maždaug prieš septynerius metus, kai išėjau iš darbo banke, pradėjau intensyviau ieškoti “savęs”. Po ilgų darbo metų toje pačioje vietoje, jaučiau, kad man tai pabodo. Buvau išsekusi, atrodė, kad nustojau augti tiek profesinėje tiek ir asmeninėje srityje, tad išėjau į niekur.

Nuo tada atsirado laiko bei noro vidinėms transformacijoms. Iš pradžių intuityviai atsisakiau mėsos, pieno produktų ir tik po to sugalvojau pasidomėti mėsos pramone ir jos poveikiu mūsų organizmui bei aplinkai. Negaliu savęs įstatyti į rėmus ir vadintis griežta vegetare. Galiu suvalgyti mėsos, pavyzdžiui, šlapiankos, nes ją mėgstu ir ji man asocijuojasi su vaikyste, taip pat vienas mano draugas gamina beprotiško skonio kepsnius, tad bent kartą metuose jų tikrai neatsisakau. Tad retkarčiais mėsą valgau, tačiau savęs dėl to negraužiu. Kiek vėliau sugalvojau atsisakyti alkoholio. Taip nutiko, kad panašiu metu mečiau viską: darbą, alkoholį, rūkalus, valgyti mėsą ir pradėjau intensyviai sportuoti. Kažkaip natūraliai vyko transformacijos tiek išorėje, tiek viduje. Tačiau neįspraudžiu savęs į jokius rėmus ir nesu nei vegetarė, nei abstinentė. ☺

rima kernagiene

Kai į pasaulį atkeliavo antrasis sūnus, pastebėjau, kad man trūksta laiko skaitymui. Norėdama rasti laiko sau, nutariau keltis 6 ryto, kad galėčiau rytais ramiai gerti kavą ir skaityti niekieno netrukdoma. Laiką „sau“ papildžiau dar vienu, neseniai atrastu pomėgiu – meditacija, tad dabar keliuosi 5:30 ryto, norėdama viską suspėti ir tinkamai pradėti dieną. Iš pradžių anksti keltis motyvuodavo skaitymas, o dabar visa tai tapo įpročiu: mankšta, meditacija, šiltas vanduo su citrina, kava ir knyga. Kartais ateina įkvėpimas, tuomet rašau, kad išliečiau susikaupusias mintis. Dėl tokios ankstyvos ir aktyvios ryto pradžios, ne kartą mano vyras yra priekaištavęs, kad neišsimiegu, bet rytinis laikas sau man yra gyvybiškai svarbus. Taip pasiruošiu ir pasikraunu geros energijos dienai.

Apie vaikų auginimo ir darbo derinimą:

„Jei po darbo namo grįžčiau nelaiminga, laikas su vaikais būtų praleistas nekokybiškai, o juk su vaikais svarbu būti ne kiekybėje, o kokybėje.

Yra moterų, kurios save randa motinystėje ir tai yra puiku, bet man visuomet reikėjo ir kitų savirealizacijos būdų. Pagimdžiusi pirmąjį vaiką, į darbą grįžau po metų, susilaukus antrojo, turėjau dvejų metų motinystės atostogas, bet per tuos pora metų vis įsisukdavau į kokį nors projektą, dalyvaudavau įvairiausiuose mokymuose, kursuose. Man labai pasisekė, jog abi močiutės gyvena Vilniuje. Galėdavau važiuoti į jogos treniruotę, kol mano mama būdavo su sūnumi arba eidavau bėgioti į Vingio parką, o močiutė šalia su vežimėliu vaikščiodavo. Taip praleistas laikas buvo ne tik naudingas, bet ir visiems malonus.“

Apie pokyčius:

„Kai pradedi keistis, keičiasi ir aplinka, ir žmonės. Kažkada apie tai buvau tik skaičiusi knygose, bet vėliau įsitikinau praktikoje, per savo patirtis. Tačiau pats žmogus turi rasti drąsos priimti sprendimus, kažką keisti, kitaip pradėti gyventi nei anksčiau. Aš tikiu, kad kiekvienas žmogus turi didžiulį potencialą savyje, tik ne visi jį išnaudoja nes yra varžomi išankstinių nuostatų, susikurtų baimių, senų įpročių. Kai pajauti ir atrandi savo gyvenimo tėkmę, tada viskas atrodo daug paprasčiau. Taip buvo ir su manimi. Tik svarbiausia pokyčius įgyvendinti po truputį, mažais žingsneliais, skirti laiko naujiems įpročiams susiformuoti.“

Apie kūrybinę veiklą:

„Dirbu konsultacijų bnedrovėje FranklinCovey, esu Vytauto Kernagio fondo vadove. Su fondu jau keturis metus vykdome edukacinius projektus, vienas iš jų – Pasakų festivalis prie Baltojo tilto ir stovyklos Anykščiuose, kuriose mokoma sceninio meistriškumo. Norėjosi, kad ši veikla būtų vykdoma nuolatos, o ne tik kelias savaites per metus, tad kilo mintis atidaryti centrą Vilniuje, kuriame vaikams padėtumėm lavinti jų kūrybiškumą. Šiemet duris atvėrė vaikų kūrybiškumo centras „Oi, pelėda“ Vilniuje.  Jame per įvairias kūrybines veiklas vaikus mokome atskleisti savo asmenybę, lavinti kūrybiškumą, gyventi su pagarba sau ir kitam, mokėti bendrauti, bendradarbiauti, išklausyti ir priimti kito nuomonę. Vaikams reikalinga saugi aplinka, kurioje jie galėtų atsipalaiduoti ir augti – tai aš ir siekiu sukurti. Pastarąjį mėnesį centre startavo naujas projektas – tai Dėmesingumo ugdymo (Mindfulness) praktikų užsiėmimai vaikams, per kuriuos mokome vaikus stabtelėti, pajausti  akimirką čia ir dabar, įsiklausyti į save. Esu įsitikinusi, kad gyvenant 21 a. žinių ir informacijos sūkurio intensyvume šie gebėjimai yra gyvybiškai svarbūs kokybiškam ir subalansuotam gyvenimui. Tai praktikuoju pati bei siekiu dalintis su kitais.

Apie vaikų auklėjimą:

„Siekiu savo pavyzdžiu vaikams rodyti tai, kas geriausia. Savo vaikus stengiuosi auginti kūrybiškus, tad mano mažasis vaikas lanko darželį „Uodo Ūsai“, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas gamtos ir aplinkos pažinimui. Kiekvieną dieną jie eina į mišką, kur tyrinėja kiekvieną šapelį ar vabaliuką.  Vyresnysis sūnus lanko netradicinę „Forvardo“ mokyklą, kurioje yra taikoma individualaus mokymosi pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas Bendrąsias pagrindinio ugdymo programas metodika. Mokykloje mokymosi turinys realiai individualizuojamas, pritaikant jį kiekvieno vaiko gebėjimams ir mokymosi tempui, siekiama praktinio žinių taikymo, atsisakoma orientavimosi vien į akademines žinias bei aukštų akademinių pasiekimų vaikymosi. Tad savo vaikams siekiu suteikti tai, kas geriausia, tačiau primenu:

Esame skirtingi, tad neturime būti vienodi ir savo laimės siekiame skirtingais keliais.

 

Rimos Kernagienės palinkėjimas:

„Kiekvienam iš mūsų yra skirtas savo gyvenimo kelias ir skirtingi būdai, kaip juo keliauti. Svarbiausia – atrasti tai, kas yra tikrai tavo ir nebijoti iškilusių sunkumų.“

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

1 komentaras
Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.