Kaip išmokti pasitikėti nuojauta? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
kaip pasitiketi nuojauta intuicija

Kaip išmokti pasitikėti nuojauta?

Įprasta manyti, kad nuojauta (arba intuicija) yra instinktyvus ar net magiškas reiškinys, tačiau tai yra mūsų vidinis balsas, kurį formuoja ankstesni patyrimai, sukauptos žinios, vidiniai norai. Tikriausiai ir jūs esate jautę kažką panašaus, žinojote tam tikrus atsakymus, tačiau negalėjote paaiškinti jų kilmės. Tik klausimas, kaip dažnai tuo jausmu pasitikėdavote?

Intuicija – tai nesąmoningas mąstymas, tarsi smegenų veikimas būtų įjungtas autopilotu. Šį reiškinį galime sulyginti su vairuotoju, kuris išsiruošė važiuoti ilgą kelią – jis vairuoja net nebepastebėdamas, kad yra mašinoje, tačiau staiga žmogui žengiant per perėją, vairuotojas sustoja jį praleisti. Tik tuomet žmogus priverstas susimąstyti, kad yra kelyje. Taip ir mūsų pasąmonė, kitaip vadinama “šeštuoju pojūčiu”, siunčia mums signalus, jog reikėtų į kai ką atkreipti dėmesį. Nuojauta gali padėti priimti geresnius gyvenimo sprendimus. Kuo mažiau analizuosite apsispręsdami sunkiais gyvenimo klausimais, tuo greičiau atrasite būdą, kaip pasitikėti nuojauta. Tuo labiau džiugins jūsų padaryto sprendimo rezultatai ateityje. Pavyzdžiui:

Tu: ką šiandien vilkėti?

Pasąmonė: raudonai.

Tu: ką raudonai?

Pasąmonė: nežinau, kažką raudono.

Tu: kodėl?

Pasąmonė: nes geras jausmas.

Tu: bet šiandien turiu darbo pokalbį ar raudona nėra per agresyvi spalva?

Pasąmonė: tu praleidi esmę.

Tu: kokia esmė?

Pasąmonė: tau patinka raudona, ji padaro tave laimingą.

Tu: kuo čia dėta laimė?

Pasąmonė: viskuo.

Tu: kaip?

Pasąmonė: pamatysi, tiesiog pasikliauk manimi.

Na, o kadangi gerai jautiesi apsirengusi raudonai, turėsi daugiau pasitikėjimo savimi, darbo pokalbyje spinduliuosi gerą energiją, o tai ir padės gauti norimą darbą. Galbūt tavo darbdavys net mėgsta raudoną ir džiaugiasi, kad atrodai ryškiai ir išsiskyrei iš kitų kandidatų. Kas žino? Žodžiu, esmė ta, kad pasirinkai pasikliauti instinktu, įtraukiant nuojautą, nesijaudinant dėl loginių priežasčių kodėl yra taip, kaip yra.

via GIPHY

Problema ta, kad dažnai pasikliauti nuojauta trukdo racionalus protas. Mokykloje, visuomenėje diegiama, kad reikia būti racionaliam ir logiškam, o jausmus palikti romantikai. Taip niekada ir neišmokstame pasitikėti savo intuicija, nes net ir kažkur iš širdies atėjęs, nepaaiškinamas instinktas daryti taip, kaip sunku paaiškinti, tik tuo ir lieka – kažkuo, ką sunku paaiškinti. O nelavinama intuicija yra silpna, jeigu daug kartų jai pasakysime “ačiū, bet ne”, vieną dieną ji nustos reikštis.

Jums taip pat gali patikti: KIKI Radio su Sarani Vilionyte: Apie tantrą, seksą bei moters ir vyro santykius

Tačiau pabandykite prisiminti sprendimus, kuriuos nulėmė jūsų protas, o ne širdis? Kiek jums tai kainavo psichologiškai, asmeniškai, finansiškai? Būna ir taip, jog nuojautą tiesiog ignoruojame – nes mums nepatinka tai, ką ji sako arba paprasčiausiai esame pernelyg užsiėmę, kad įsiklausytumėme. Pasikliauti vidiniu balsu prireikia nemažai drąsos, reikia nugalėti baimes, išmokti susikalbėti su savimi. Tačiau jeigu jaučiate, jog kažkas negerai, greičiausiai taip ir yra, nes mūsų intuicija nemeluoja. Štai penki instinktai, kurių nevalia ignoruoti:

  1. Jaudulys dėl naujos galimybės

Kažkas jus traukia link tos galimybės ir jeigu pasinaudosite šia galimybe, greičiausiai dėl to nesigailėsite.

2. Nuojauta, kad nesijaučiate gerai ir kažkas vyksta su jūsų kūnu

Kūnas kartais žino daugiau negu jam suteikta žinoti, todėl nuojautos pagalba galite numatyti ankstyvas ligas. Tad pajutus kažką tokio, užsirašykite pas gydytoją ir pasitikrinkite sveikatą.

3. Pavojaus jausmas

Nesvarbu kada pajaučiate šį jausmą – ar einant tuščia gatve, ar atsidūrus netinkamoje žmonių kompanijoje, stenkitės į intuicijos perspėjimus pažiūrėti rimtai ir pasišalinti iš nesaugios situacijos.

4. Trauka žmogui

Jeigu jūsų vidinis balsas kužda, kad reikėtų pasikalbėti su šiuo žmogumi, pasikalbėkite ir pažiūrėkite kur tai nuves.

5. Teisingumo jausmas

Jūsų širdis žino, kas jums geriausia. Tai nuves jus į teisingą kelią prieš prabylant smegenims.

Atrodo aišku, kad kiekviena gyvenimo žingsnyje reikia mokytis, tačiau kaip išmokti pasitikėti nuojauta? Štai keletas būdų, kurie padės užmegzti pokalbį su savo vidiniu balsu:

  1. Rašykite dienoraštį. Minčių ir jausmų išrašymas popieriuje, net jei ir neturite ką pasakyti, padeda atsiverti pasąmonės mintims. Galite pastebėti, jog rašote žodžius ir frazes, kurie jums nėra prasmingi. Rašykite toliau, neleiskite racionalumui jūsų stabdyti. Perskaitykite iš naujo ir pažiūrėkite, ar tikrai pasąmonė neturi jums žinutės?
  2. Išjunkite savo vidinį kritiką. Dažnai mes linkę klausytis šio balso. Stenkitės pradėti įsiklausyti į savo vidinį aš be kritikos. Leiskite vidiniams dialogams vykti be baimės ar pajuokos sau.
  3. Raskite nuošalią vietą tik sau. Ten, kur galėtumėte leisti emocijoms tekėti laisvai. Galbūt toje vietoje norėsite užmegzti ryšį su muzika, menu, daiktu, spalva, literatūra – viskas gali padėti sužadinti jausmus, kylančius iš vidaus.

Draugystei su intuicija iš naujo atgaivinti dabar labai geras metas – dabar, kai gyvenimo ritmas sulėtęjęs ir galime daugiau skirti laiko paieškoms, kaip pasitikėti nuojauta.

via GIPHY

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.