Odai draugiška apsauga nuo saulės: kurią pasirinkti – cheminę ar mineralinę? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
mineraline chemine apsauga nuo saules

Odai draugiška apsauga nuo saulės: kurią pasirinkti – cheminę ar mineralinę?

Kremų su SPF paskirtis – apsaugoti odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Tam tikslui į kremus dedama apsauginių filtrų, kurie vienaip ar kitaip neutralizuoja UV spindulius. Dažniausiai sutinkami sintetiniai-cheminiai UV filtrai, tačiau žvalgantis parduotuvių lentynose ant kremo etiketės galite pastebėti ir užrašą „mineralinė apsauga“. Ar žinote, kuo gi skiriasi šios dvi kremų grupės ir kaip išsirinkti sau tinkantį kremą?

Sintetiniai-cheminiai UV filtrai

Tai yra nenatūralios kilmės medžiagos, sugeriančios ir neutralizuojančios UV spindulius cheminių ingredientų dėka. Šiuos apsauginius kremus itin svarbu naudoti tinkamai, nes kitaip jie neatliks savo užduoties ir oda liks neapsaugota. Cheminės sudėties produktai turi gerai įsigerti ir pradėti veikti iš vidaus, todėl jais rekomenduojama teptis likus geroms 20-30 min iki saulės vonių.

Vis kyla diskusijų, ar tokie kremai, su cheminės sudėties filtrais, yra saugūs? Bijoti jų tikrai nereikia, kadangi cheminių medžiagų koncentracija kiekviename produkte yra griežtai ribojama iki saugaus lygio. Tačiau atkreipti dėmesį į pavojų sveikatai vis tiek verta. Cheminės sudėties kremai sugerdami saulės spindulius skyla ir tampa nestabilūs. Vėliau jie gali tapti toksiški ir įsigerdami į odą skatinti laisvųjų radikalų atsiradimą arba sukelti hormonų disbalansą. Be to, cheminiai filtrai jautresnę odą gali ir alergizuoti ar sukelti bėrimus, todėl ir tinka jie tikrai ne visiems.

Žinoma, šios priemonės turi ir savų privalumų. Pavyzdžiui tai, kad jos yra nematomos ir nepalieka baltų dėmių ant odos. Be to, modernių produktų formulių sudėtyje nenaudojami emulsikliai, vietoje to, juose puikuojasi tikrai naudingi ingredientai (azulenas, augalų proteinai, valgomosios pluketenijos sėklų aliejus, keramidai), kurie maitina, minkština ir apsaugo odą.

Jei dar nepradėjote naudoti kremo nuo saulės, dabar tai daryti yra būtina! Renkantis savo pirmąją apsaugą nuo maloniai kaitinančių, bet labai pavojingų spindulių rekomenduojame tikrai kokybišką Cell fusion C kosmetiką. Šie kremai pasižymi odą atstatančiomis ir jauninančiomis savybėmis. Saugi produktų formulė ir inovatyvūs ingredientai maitina, drėkina, stiprina ir gerina odos būklę.

Išbandykite: kremą nuo saulės jautriai odai „Cure Sunscreen 100 SPF 50+ / PA++++“ arba kremą nuo saulės riebiai odai „Clear Sunscreen SPF 48/PA+++”.

chemine apsauga nuo saules

Mineralinė apsauga

Mineraliniai UV spindulių filtrai susideda iš dviejų medžiagų: titano dioksido ir cinko oksido, kurie tarsi veidrodis atspindi saulės spindulius, neleisdami jiems patekti į odą. Specialistai vieningai sutinka su šių priemonių nauda todėl, kad prieš tai minėti spindulių filtrai atlieka svarbiausią funkciją – apsaugo nuo UVA ir nuo UVB spindulių (ko iš dalies nepadaro cheminė apsauga).

Mineralinė apsauga nuo saulės yra sukurta tiek švelniai vaikų odai, tiek tai, kuri alergiška saulei arba cheminiams ingredientams. Šių kremų sudėtyje – natūralios medžiagos: migdolų aliejus, traukmedžio sviestas, erškėtuogės, vitaminai. Jie yra be cheminių filtrų, be parabenų ir neturi jokio intensyvaus kvapo. Taip pat nėra toksiški, neveikia hormonų sistemos, nesukelia alergijos, bėrimų ir neužkemša porų. Patogu tai, kad panaudojus tokį kremą, apsauga nuo saulės pradeda veikti iš karto.

Mineralinė apsauga gali turėti vieną mažą trūkumą – ant odos palikti baltą pėdsaką. Kuo didesnė produkto koncentracija ir aukštesnis SPF, tuo baltesnis sluoksnis liks ant odos. Tiesa, tokie kremai yra ne visi – naujos kartos filtrai yra tobulesni ir dėl išbalusios odos rūpintis tikrai nereikės. Todėl renkantis mineralinės apsaugos kremą svarbu atkreipti dėmesį, ar jis nebalina odos. Kokybiškus kremus nuo saulės su mineraline apsauga siūlo „The Organic Pharmacy“. Visų šios firmos produktų sudėtyje yra tik 100 proc. natūralūs konservantai, kremai yra sukurti be jokių dirbtinių dažiklių, kvapų, naftos chemikalų ar bandymų su gyvūnais.

Išbandykite: kremą nuo saulės „Cellular Protection Sun Cream SPF 18“ arba apsaugą nuo saulės „Cellular Protection Sun Cream SPF 30“.

mineraline apsauga nuo saules

Kokiais kriterijais vadovaujantis rinktis kremą nuo saulės?

Visų pirma, įvertinkite savo odos tipą. Tiems, kurių oda yra jautri, patariama naudoti mineralinius kremus, sudėtyje turinčius titano ir cinko dioksidų. Tokią kosmetiką reikėtų rinkti ir savo mažiesiems, kadangi vaikų oda yra jautresnė ir reikalauja atsakingesnės priežiūros. Turintiems bet kokių odos alergijų ar kitų problemų, patariama vengti produktų turinčių kvapiųjų medžiagų, konservantų, kurie dažniausiai randami cheminės sudėties kremuose.

Tiems, kurių oda neturi ypatingų kondicijų ar poreikių, galima drąsiai rinktis tiek cheminės, tiek mineralinės sudėties kremus. Bet kuriuo atveju, svarbu, kad kremus išsirinktumėte iš patikimų gamintojų, kad naudojamos odos priežiūros priemonės būtų kokybiškos ir leistų džiaugtis ne tik švelnia, bet ir sveika oda.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Foto: Serialas „Gelbėtojai” ir KIKI FIT.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.