Kas tas podcastas ir ką su juo veikti? (+ rekomendacijų sąrašas) | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37061004232 arba labas@kikifit.lt
podcastai-kaip-veikia

Kas tas podcastas ir ką su juo veikti? (+ rekomendacijų sąrašas)

Gali būti, kad jums tai bus didžiausias šių metų atradimas. Podcastų populiarumas auga ne tik visame pasaulyje – aukštyn kyla ir lietuviški podcastai, tad kviečiame su jais susipažinti. Kuo anksčiau juos atrasite – tuo daugiau įdomių istorijų sužinosite. Tad pradedam. Štai, ką jums reikia žinoti apie podcastus.

Visų pirma, jums reikia žinoti, kad ir mes turime savo podcastą, kuris vadinasi 👉 KIKI Radio 👈 ir kuriame kalbamės su įkvepiančiomis asmenybėmis ir įvairių sričių specialistais apie mūsų kūną, mūsų grožį ir mūsų gerą savijautą. Čia jau yra LABAI įdomių pokalbių apie iššūkius sau, apie tai, ką reiškia būti Indre Stonkuviene, apie tantros ir seksualumo pasaulį ir t.t. – patyrinėkite čia!

Podcastas – tai kaip radijo laidos įrašas, tik laidos panašesnės ne į “M-1”, bet į “Žinių radiją”. Populiariausi podcastai būna interviu arba pasakojimo forma, jų yra daugybė – kaip ir kiek plačiau žinomų “Youtube” turinio kūrėjų, tad pagal jus dominančias temas galite atsirinkti ir klausyti tik tai, ką norite.

Kodėl podcastas yra geriau negu “Youtube”? 

Geriau nėra, tiesiog yra kitaip. Kiekvienas pasirenka, kaip jam labiau patinka susipažinti su nauja informacija. Vieni žiūri, kiti skaito, treti – klauso. Mums podcastai patinka, nes “Youtube” reikalauja laiko prie ekrano, o podcastą galite klausyti bet kada, kai veikiate kažką kito, taip bet kokį nuobodų dalyką galite paversti labai įdomiu.

Kada jų klausyti? 

Visada, kai kūnas yra užimtas, o protas – laisvas. Pavyzdžiui, kai tvarkote namus, kai einate arba važiuojate iš taško A į tašką B, kai gulite vonioje arba pas kosmetologę ant stalo, kai sportuojate, kai ryte ruošiatės išeiti iš namų, kai apsipirkinėjate prekybos centre, kai ruošiate valgyti šeimai…

Kaip jais naudotis?

“iOS” vartotojams: jūsų telefone yra automatiškai įdiegta “Podcasts” programėlė, atsidarykite ją ir rasite visus podcastus. “Search” laukelyje įveskite konkretaus podcasto, temos ar raktažodžio, kuris jus domina, pavadinimą (galite pradėti nuo žemiau pateikiamo mūsų rekomendacijų sąrašo). “Browse” laukelyje galėsite rasti naujų podcastų rekomendacijas ir populiariausiųjų sąrašą. Kai randate savo mėgstamą podcastą (pavyzdžiui Kikifit.lt), paspauskite „Subscribe“ – taip ateityje visus įrašus rasite vienoje vietoje.

“Android” vartotojams: atsisiųskite programėlę “Google Podcasts”, kuri taip pat jums pateiks naujų podcastų rekomendacijas, o paieškos laukelyje galėsite įvesti tai, ko konkrečiai ieškote.

Podcastų rekomendacijos:

  1. Sveikatingumas ir naujas požiūris į jį: The Doctor’s Farmacy with Mark Hyman

Šio podcastų kūrėjas gydytojas dalinasi interviu su medicinos srities atstovais apie mitybą, maistą, žarnyno veiklą. Labai, labai įdomu.

  1. Sveikatingumas ir amžinas gyvenimas: Bulletproof Radio with Dave Asprey

Kalbama apie tai, kaip būti sveikiausia ir stipriausia savo paties versija. Mokslinės naujovės šiose srityse, įdomūs interviu su medikais bei asmenybėmis, kurie rūpinasi savo sveikata ir daugybė pokalbių apie tai, kaip gyventi kuo ilgiau ir kuo sveikiau.

III. Profesinis įkvėpimas: From Scratch with Jessica Harris

Neilgi, 20-30 min. trukmės interviu su asmenybėmis, apie tai, kaip jie sukūrė sėkmingus verslus, projektus bei idėjas. Čia galėsite susipažinti su pačių įvairiausių sričių atstovais: TV prodiuseriu, kvepalų kūrėja, taksi kompanijos įkūrėju, net ir “Instagram” kūrėju.

IV. Geroms, švarioms mintims: Oprah’s SuperSoul Conversations

Michelle Obama, Tina Turner, Julia Roberts, Ralph Lauren ir kitos, gal kiek mažiau garsios, bet ne mažiau ryškios asmenybės su Oprah Winfrey kalbasi apie gyvenimą. Kartais galvoje tikrai būna tuščia, būname išsekę, būtent tokiomis akimirkomis pokalbiai su šiomis išskirtinėmis asmenybėmis jums padės susitvarkyti savas mintis.

V. Moteriški pašnekesiai: Pardon my French with Garance Doré

Fotografė ir labai garsi tinkaraštininkė Garance Doré moteriškiems pokalbiams kartais susėda su išskirtinėmis asmenybėmis, o kartais – su savo draugių ir kolegių rateliu. Kai labai pasiilgstate savo draugių, galite klausyti šio podcasto, nes čia moterys atvirai plepa apie santykius, karjerą, išvaizdą, net ir tai, koks jausmas, kai tavo antroji pusė atrodo geriau nei tu pati.

VI. Asmenybės tobulėjimui: The Tony Robbins Podcast

Jeigu žavitės Tony Robbins, jo interviu ir motyvuojančių minčių galite klausytis šiame podcaste.

VII. Gwyneth Paltrow ir sveikatingumas: The Goop Podcast

“The Goop” sveikatingumo kompanijos kuriamas podcastas kalbina žvaigždes ir analizuoja mažiau populiarias teorijas apie mitybą, sveiką ir gerą gyvenimą.

Lietuviški podcastai

  1. KIKI Radio – kūnas, mityba, grožis ir gera psichologinė savijauta. Mūsų tikslas – suteikti žinių bei įkvėpimo daryti protingesnius ir jūsų kūnui draugiškesnius pasirinkimus, tad jeigu jus domina šios temos, turėsime šį bei tą bendro.
  2. Motyvuoti atletai su Artur Swan su skirtingomis asmenybėmis pagrinde kalba sporto, mitybos ir motyvacijos temomis.
  3. Sultys – Beatos Tiškevič įkurtas portalas www.nebegėda.lt kalba apie visas temas, susijusias su seksu, kurios iki šiol buvo tabu. Čia išgirsite ir įdomių pokalbių apie santykius – dalykų, apie kuriuos su artimais draugais ne visuomet išsikalbame.

Nuo ko konkrečiai pradėti pirmąją pažintį su podcastais? Iš mūsų pateikto rekomendacijų sąrašo siūlome rinktis pagal tai, ko jums trūksta šią minutę. Tačiau jeigu tai vis tiek nepadeda pasirinkti, tuomet pradėkite nuo “The Doctor’s Farmacy” įrašo, kuris vadinasi “Nina Teicholz on Butter, Meat and The Science and Politics of Nutrition”. Labai įdomus pokalbis (apie kurį tikrai perpasakosite kitiems), kuriame maisto žurnalistė pasakoja apie tai, kad kartais maisto rekomendacijos (net pasauliniu mastu!) pateikiamos ne pagal tai, kas iš tiesų naudinga žmonėms, o pagal tai, kas naudinga konkrečioms interesų grupėms. Tikrai intriguojantis pokalbis.

P.S. Gal ir jūs turite, ką rekomenduoti? Dalinkitės komentaruose – mums labai įdomu.

P.P.S. Jeigu turite pageidavimų, ką norėtumėte išgirsti KIKI Radio podcastuose, taip pat rašykite komentaruose.

P.P.P.S. Mes žinome, kad “podcastas” nėra lietuviškas žodis, bet kol kas nemanome, kad jam yra tinkamas atitikmuo mūsų kalba, todėl vartojame šnekamąją kalbą.🖤

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

 

Komentuoti

1 komentaras
Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.