Kim Kardashian tai daro po 1000 kartų per dieną: pritūpimai ir jų nauda | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
kim kardashian uzpakalis pritupimai

Kim Kardashian tai daro po 1000 kartų per dieną: pritūpimai ir jų nauda

Panašu, jog apvalių sėdmenų mada dar ilgai nesitrauks. Tikras jų formavimo karalius yra pritūpimai, kurie yra nepaprastai efektyvūs ir gali būti atliekami tiesiog namie. Žmogui tai labai natūrali pozicija: juk nuo pat mažens tupiamės, stojamės, keliame nukritusį daiktą nuo žemės. Tačiau treneriai pastebi, kad dažnas nemokama pritūpimų atlikti. Ne bėda – štai visa informacija, kurią jums reikia žinoti, kad pritūpimai būtų ne tik kokybiški, bet ir suteiktų pageidaujamą rezultatą.

Riesčiausio ir ryškiausio užpakalio savininke neabejotinai galime vadinti Kim Kardashian. Nors žinome, kad Kim užpakaliukas – ne tik sporto, bet ir plastinės chirurgijos vaisius, ji kasdien įdeda daug pastangų, kad išlaikytų turimas formas. K. Kardashian trenerė viename interviu atskleidė, kiek laiko Kim skiria apatinei kūno daliai. Atsakymas nustebino ir mus – apie 2 valandas! Pati Kardashian savo “Instagram” buvo atskleidusi, jog 1000 pritūpimų yra jos kasdienės treniruotės dalis. Tačiau aklai žvaigždžių neklausykite, nes net ir Kardashian trenerė pabrėžia, kokios svarbios yra pertraukos tarp pratimų sesijų ir treniruočių. Jos reikalingos tam, kad sėdmenų ir kojų raumenys spėtų atsistatyti.

Pritūpimų ir įtūpstų pagrindai

Pritūpimai ir įtūpstai, jeigu atliekami teisingai, naudingi ne tik sėdmenims, bet ir šlaunims, blauzdoms bei bendrai kūno laikysenai. Juos atlikti gali visi, turintys skirtingus tikslus – norintys užsiauginti raumenų ir tapti stipresniais, numesti svorio ir sustangrinti kūną, geriau atrodyti nuogiems – visais atvejais pritūpimai padės greičiau to pasiekti. Kaip taisyklingai juos atlikti, vienos nuomonės nėra. Vieni teigia, jog jokiais būdais negalime daryti gilių pritūpimų, nes taip pakenksime keliams (sėkmingai įrodyta, jog jie klysta), kiti teigia, kad būtinai reikia daryti gilius pritūpimus, nes kitaip nepasieksime efektyvių rezultatų. Atsakymą žinome mes – svarbiausia rasti tai, kas labiausiai tinka jūsų kūnui. Svarbu ir tai, jog pritūpimai jums patiktų, motyvuotų treniruotis ir mėgautis procesu.

Kiek kartų pratimą pakartoti yra labai individualu, bet visgi mes tikime į kokybę, ne į kiekybę (ir tegul neįsižeidžia Kim), todėl siūlome jų daryti mažiau, be su svoriais. Pritūpimai su svoriais yra efektyviausi – taip labiausiai ardome raumenis, kurie vėliau užauga didesni. Treniruotės su svoriais padeda ne tik priaugti kūno masės, bet ir numesti riebalų, jeigu pvz. turite antsvorio. Pritūpimai gali padėti sumažinti kūno apimtis, taip padarydami jūsų sėdmenis ir šlaunis vizualiai mažesniais.

Tam, kad raumenys atsistatytų, būtina daryti pertraukas tarp sesijų ir tarp treniruočių. Jeigu nežinote, kas geriausia jums, pratimą kartokite tiek kartų, kiek jaučiatės patogiai ir nepervargę. Kasdien juos daryti ne visada efektyvu – taip galite raumenims tik pakenkti. Tad jei jaučiate raumenų skausmą, leiskite raumenims pailsėti kelias dienas. Dauguma trenerių sėdmenis ir kojas rekomenduoja treniruoti 2 kartus per savaitę.

Nepamirškite, kad jei jaučiatės naujoku sporto salėje, pradėti reikia ne nuo pažinties su treniruokliu, bet su treneriu. Susitarkite dėl įvadinės arba kelių nuolatinių treniruočių, priklausomai nuo to, kaip leidžia jūsų galimybės. Net jei ir finansinės galimybės ribotos, pirmoji treniruotė su treneriu leis suprasti ne tik kaip teisingai atlikti pratimus, bet ir kokie sporto metodai padės greičiau pasiekti norimų tikslų.

Jeigu nemėgstate dirbti treniruoklių salėje, vėliau galėsite treniruotis ir namie, prireiks vos kelių svarmenų! Štai bazinių, bet efektyvių pritūpimų ir įtūpstų rinkinys, kuriuos į savo treniruotę įtraukti galite jau šiandien.

  1. Paprastieji pritūpimai

Stovėkite kaip galite tiesiau, kojos pečių plotyje. Leiskite kūną kaip galite žemiau, tuo pat metu spausdami klubus atgal ir lenkdami kojas per kelius. Stumkite save atgal į pradinę poziciją.

kaip daryti pritupimus

2. Pritūpimai su svarmeniu plačiu pėdų pastatymu

Paimkite svarmenį ir laikykite jį prie krūtinės. Kojas pastatykite šiek tiek plačiau negu pečių plotis, tiek, kad būtų patogu tūptis. Kojų pirštus pasukite į išorę. Leiskitės žemyn, spaudžiant klubus atgal ir lenkiant kelius. Trumpa pauzė ir lėtai kilkite aukštyn.

pritupimai su svarmeniu placiu koju pastatymu

3. Pritūpimai su šuoliuku

Sulenkite kelius beveik 90 laipsnių, kojos pečių plotyje. Labai nenutolę nuo žemės šoktelkite ir grįžkite į pradinę padėtį.

pritupimai su suoliuku

4. Įtūpstai

Atsistokite į bėgiko poziciją, dešinę koją padėkite atgal, nutolusią nuo kairės maždaug per dvi pėdas. Rankas laikykite ant klubų. Lėtai leiskite kūną žemyn, tiek kiek galite, nugarą laikykite tiesią. Trumpa pauzė ir stumkite save atgal į pradinę poziciją. Pratimą pakartokite kita koja.

5. Įtūpstai su rankų mostais į šoną

Paimkite porą svarmenų, rankas laikykite nuleistas prie šonų. Dešine koja ženkite į priekį, kairę palikdami gale. Lėtai tūpdamiesi leiskite kūną žemyn tiek, kiek galite. Trumpa pauzė ir stumkite save atgal į pradinę padėti, tuo pat metu keldami rankas į šonus, tol, kol pasieksite pečių aukštį.

itupstai su ranku mostais

Visus pratimus svarbu atlikti tiesia nugara. Jeigu pajuntate skausmą ar dilgčiojimą, pratimą nutraukite.

Komentuoti

Instagram has returned invalid data.