Treniruotės pagal jūsų figūros tipą: ar gali būti, kad visą gyvenimą sportavome netinkamai? | KIKI FIT

Visos prekės pristatomas per 1-3 d.d.

Reikia pagalbos? Susisiekite +37067237832 arba labas@kikifit.lt
treniruotes sportas figuros tipai

Treniruotės pagal jūsų figūros tipą: ar gali būti, kad visą gyvenimą sportavome netinkamai?

Pergudrauti savo genus, pasiekti trokštamus rezultatus ir džiaugtis norima figūra gali būti išties lengva, bet tik tuo atveju, jei žinote kokius pratimus reikia atlikti, o kokių verta pasisaugoti.

Renkantis sporto rūšį svarbu atsižvelgti ne tik į tai, kas patinka/nepatinka, bet ir į tai, koks jūsų figūros tipas ir kokius tikslus sau keliate. Štai trys figūrų tipai – suradę savąjį ir pakeitę savo treniruočių planą galbūt pagaliau pajausite, kad svajonių figūra – iš tiesų pasiekiama ranka.

treniruotes figuros tipas sportas

EKTOMORFINIS TIPAS

Kaip atpažinti: lieknas kūno sudėjimas, siauri klubai ir pečiai, ploni riešai bei kulkšnys, plokščias pilvukas, ilgos kojos ir rankos.

Trumpai tariant, galite džiaugtis lieknu, tarsi modelio, kūnu, valgyti viską ir nesiskųsti priaugtais kilogramais. Draugės jums pavydi, nes po užsegtomis džinsų sagomis niekada neteko slėpti pilvo lašinukų. Viskas, atrodo, būtų puiku, nes atrodote pritrenkiančiai. Bet, vis tiek, kartais pasvajojate apie ryškesnes ir apvalesnes kūno linijas, o jei geriau pagalvojus, tai šiek tiek raumenukų dar niekam nepakenkė!

Ką daryti: jeigu norite užsiauginti šiek tiek masės tinkamose vietose, o gal ir išaugti iš to berniukiško kaulėto kūno, visų pirma rekomenduojama nutraukti draugystę su bėgtakiu ir maratonais (nebent tai jūsų didžiulė aistra –  tuomet, ką padarysi…). Į treniruočių rėžimą įtraukite kuo daugiau pritūpimų ir pratimų pilvo presui. Taip pat išbandykite traukos pratimus (deadlift), prisitraukimus, atsilenkimus gulomis „minant dviratį“, atsilenkimus ant treniruočių kamuolio, spaudimo kojomis pratimus.

Siekiant greitesnio rezultato, tikrai galite apsvarstyti investiciją į kokybiškus maisto papildus. Jūsų raumenims išlaikyti masę bus lengviau, jei prieš ar po treniruotės išgersite baltyminį kokteilį.

Ko nedaryti: nebėkite ilgų atstumų, venkite ilgų kardio treniruočių. Jokiais būdais nereikėtų sportuoti kasdien, kadangi pagreitinsite jau ir taip labai greitą, metabolizmą.

Kiek sportuoti? Apsilankyti sporto salėje užteks maždaug 3 kartų per savaitę. Apšilimui rekomenduojama išbandyti mažo intensyvumo kardio treniruotę, o vėliau koncentruotis ties jėgos pratimais arba užsiėmimais su svarmenimis.

ENDOMORFINIS TIPAS

Kaip atpažinti: stačiakampio formos figūra, stambūs kaulai, stori riešai ir kulkšnys, šlaunys platesnės nei pečiai, rankos ir kojos gana trumpos. Dažniausiai tai būna vadinamieji kriaušės ar obuolio formos figūros tipai.

Greitai užsiauginate raumenis, tačiau dažniausiai jie slepiasi po minkštu riebaliukų sluoksniu. Jūsų kūnas yra labiau linkęs kaupti „atsargas“ tiems atvejams, kai pritrūksite energijos ar pilvas gurgs iš alkio. Akmens amžiuje būtumėte puikiai prisitaikęs prie gyvenimo sąlygų, tačiau šių dienų pasaulyje esate amžinoje kovoje su sportu ir teisinga mityba.

Ką daryti: kardio, kardio ir dar kartą kardio! Nors čia yra viena iš sunkiausių, nepatogiausių ir nemaloniausių treniruočių, kardio yra efektyviausias būdas greitai atsikratyti taip nepageidaujamo „keksiuko“ ant liemens. Taip pat, galite išbandyti ir kitas aukšto intensyvumo treniruotes, kaip sprintas ar boksas, HIIT grupines intervalines treniruotes, kurios sudegins daug kalorijų ir pagreitins medžiagų apykaitą. Nors aukšto intensyvumo ir kardio pratimai yra labai svarbūs, nereikėtų pamiršti ir svorių kilnojimo. Pastarasis degina kalorijas ne tik treniruotės metu, bet ir po jos.

Beje, kad rezultatais galėtumėte džiaugtis greičiau, pabandykite sumažinti suvartojamo cukraus kiekį. Pirmas žingsnis – vietoje sportinių gėrimų į sporto salę atsinešti paprasto vandens buteliuką.

Ko nedaryti: nebėkite ilgų distancijų ant bėgimo takelio vienodu greičiu, šitaip rezultatų nepasieksite. Kiekvieną kartą atėjus į sporto salę svarbu mesti sau naujus iššūkius ir didinti treniruočių intensyvumą. Taip pat žinokite, kad darydami vien atsilenkimus savo juosmens apimčių taip pat nesumažinsite, nes treniruojant vieną raumenų grupę, riebalų neatsikratysite. Greičiausiai, toje vietoje užsiauginsite raumenį.

Kiek sportuoti? Rekomenduojama treniruotis penkias dienas per savaitę, iš kurių viena diena turėtų būti paskirta mažesnio intensyvumo treniruotei, pavyzdžiui, jogai ar pilatesui. Dvi dienos skirtos aukšto intensyvumo treniruotėms, o dar dvi – jėgos pratimams.

MEZOMORFINIS TIPAS

Kaip atpažinti: platūs pečiai ir klubai, ploni riešai ir kulkšnys, lieknas liemuo. Trumpai tariant, raumeningas kūnas su greita medžiagų apykaita.

Esate iš tų, kuriems po vienos treniruotės sporto salėje jau iššoka venos. O dažniausiai net ir nesportuodami atrodote tarsi atletai. Jums pasisekė, nes perėmėte geriausias savybes iš pirmųjų dviejų kūno tipų: sparti medžiagų apykaita ir greitai užauginama raumenų masė. Net nedėdami daug pastangų atrodote gerai, tačiau, įsivaizduokite ką galėtumėte nuveikti savo DNR duomenis sujungę su keliais treniruočių triukais!

Ką daryti: laikytis treniruočių plano, kuris nuolatos keltų iššūkius, leistų tobulėti ir palaipsniui darytų kūną stipresnį, jo neapkraudamas „geležinio žmogaus“ raumenimis. Rekomenduojama treniruotis kaip atletams: žymėti laikmačiu progresą ir kas kartą bandyti įveikti save. Bėgti sprintus, boksuotis, šokinėti su šokdyne. Taip pat, siekiant gerų rezultatų, galite sujungti jėgos ir ištvermės pratimus. Tarkim, svorio trauka kartu su svorio užsimetimo pratimais (Power Press + Power Clean).

Kiek sportuoti? Rekomenduojama sportuoti mažiausiai 3 kartus per savaitę. Kiekvienoje treniruotėje turėtų būti 40-45 min kardio pratimų. Poilsio dienomis galima toliau rūpintis savo kūnu, užsiimant joga arba ilgais pasivaikščiojimais gryname ore.

KIKI FIT – tai informacija ir motyvacija kiekvienam, kuris nori atrodyti ir jaustis geriau. Trumpais, tačiau naudingais patarimais kasdien dalinamės ir socialiniuose tinkluose – sekite mus Instagram bei Facebook.

Komentuoti

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.